Unmute

CO TO JEST RWT?

Real Wing Tsun to chiński system walki. Podstawowe cechy prostota, logiczność zastosowanych technik przeciw silniejszemu przeciwnikowi. RWT nie jest ze względu na swój charakter taktyki i stosowanych technik systemem sportowym. Taktyki, technik braku sportowych. Wszelkie ograniczenia, które umożliwiają bezpieczne korzystanie z technik sportowych, są jednocześnie podstawowymi technikami systemu Real Wing Tsun.
Legenda głosi, że ponad 250 lat temu buddyjska mniszka Ng Mui opracowała nowy system walki. Podobnie jak w przypadku innych południowych stylów kung fu, techniki oparte na zwartej zamkniętej i stosunkowo wysokiej postawie. Mniszka wyszła z założenia, że większość napastników będzie dysponować przeważającą siłą i przeciwstawianie się jej w sposób siłowy nie ma sensu. System RWT wykorzystuje więc wiele technik zwrotów i zmian pozycji, umożliwiających zejście i pełną kontrolę nad kierunkiem i siłą ataku napastnika.
Techniki RWT mają być przede wszystkim efektywne. Wyprowadzane ciosy są krótkie, szybkie i mają charakter ciągły, a każda kończyna może pracować niezależnie od drugiej (zasada jednoczesności obrony i kontrataku). Kontrola dystansu umożliwia precyzyjne stosowanie technik w dystansie nogi, ręki, łokcia oraz w bliskim zwarciu. System RWT ma charakter pełny, czyli w programie nauczania znajduje się nie tylko walka przeciw innym systemom walk (sportowym i bojowym) ale również walka na ziemi, taktyka walki z kilkoma napastnikami, taktyka walki w trudnych warunkach (małe, zamknięte pomieszczenia, ciemność, śliska nawierzchnia), obrona przed nożem, kijem i innymi niebezpiecznymi przyrządami, posługiwanie się nożem, krótkim i długim kijem oraz innymi podręcznymi narzędziami, które można wykorzystać w walce.

Sifu Adam Fabisz

Rozpoczął naukę Wing Tsun w szkole Artura Rychty. Po czterech latach musiał przerwać treningi z powodu kontuzji. We wrześniu 1998 roku został instruktorem w stowarzyszeniu Si-jo Leung Tinga a jego Instruktorem był Sifu Norbert Madai. W 2002 roku otrzymał z rąk Si-jo Leung Tinga drugi stopień mistrzowski. W 2003 roku odchodzi ze stowarzyszenia Wing Tsun i tworzy nowe Stowarzyszenie Chung Yung, na czele którego staje Sifu Istvan Kun. W lipcu 2017 otrzymuje szósty stopień mistrzowski z rąk Sifu Istvana Kun. Obecnie stoi na czele Polskiego Stowarzyszenia Real Wing Tsun.

PROGRAM

W programie RWT wyróżniamy 12 stopni uczniowskich i 7 stopni mistrzowskich. Określają one poziom adepta i nie są przyznawane za ilość posiadanych szkół czy wkład w rozwój stowarzyszenia. Stopnie mistrzowskie nie są zarezerwowane wyłącznie dla instruktorów i asystentów, otrzymują je również uczniowie posiadający wystarczające umiejętności.

[ut_button color=”red” target=”_self” link=”http://kungfu.waw.pl/index.php/what-we-do/military-craft/szczegolowy-program/” size=”medium” ]Więcej[/ut_button]

Zapraszam na próbny, BEZPŁATNY TRENING!

 

Szkoły

prowadzi Sifu Adam Fabisz (6 stopień mistrzowski)

[ut_blockquote_right] Warszawa Bemowo
ul. Konarskiego 4a
poniedziałek godz 19:30 – 21:00
czwartek godz 19:30 – 21:00
[/ut_blockquote_right]

[ut_blockquote_left] Warszawa Targówek
ul. Błotna 54
środa godz 19:00 – 21:00
[/ut_blockquote_left]

Galeria

SEMINARIUM 2014.05.30
OBÓZ LETNI WĘGRY 2015
Relacja filmowa z Seminarium RWT 23-25.10.2015r.
Seminarium 12-13.03.2016r.
Seminarium 2015.06.07
CHINA LOVE 2014 -Dni Chińskie na UW
Seminarium Uczniowskie 8-9.03.2014

KONTAKT